[02/18/2018 09:49:24 ب.ظ] [۱۳۹۶ يکشنبه ۲۹ بهمن] [عضويت در پورتال] [ورود مديران]
Skip Navigation Links

برگزید گان بخش پوستر کنگره ملی تروما

 

 

هیات داوران بخش پوسترهای کنگره برگزیدگان بخش پوستر را به شرح ذیل اعلام کرد:

ابوذر علیدادی

جواد توکلی -محمد احمد راجی

عفت آفاقی

 

برگزیدگان عزیز جهت دریافت هدیه ای به رسم یادبود با دبیرخانه با دبیرخانه کنگره تماس حاصل نمایند.

دبیرخانه کنگره ملی تروما

 

***************************

اطلاعیه مهم دبیرخانه کنگره ملی تروما

 با تقدیر و تشکر از کلیه شرکت کنندگان محترم در اولین کنگره ملی تروما به اطلاع میرساند ثبت امتیاز بازآموزی مشمولان . گروه های هدف کنگره در سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت آغاز گشته است و ان شااله تا انتهای هفته جاری به اتمام خواهد رسید و در هفته آینده صدور گواهی حضور در کنگره فقط برای عزیزانی که به هر دلیل عضو سامانه نبوده یا از گروه های هدف کنگره محسوب تگشته ولی در کنگره حضور داشته اند آغاز خواهد شد

*********************************************

متن کامل بیانیه اولین کنگره ملی تروما

 اولین کنگره ملی تروما  در طی سه روز با اجرای پانل های تخصصی و ارائه مقالات و پوسترهای علمی برگزار و امروز در آیین اختتامیه با قرائت بیانیه پایان یافت.

متن بیانیه اولین کنگره ملی تروما

بسم ا... الرحمن الرحیم

             سلام و درود همه موحدان عالم و پيروان اديان توحيدي در ماه پر برکت ربیع الاول بر پیام آور بزرگ رحمت و هدایت حضرت محمد مصطفی (ص) و سلام و تحیات الهی به پیشگاه قدسی و نورانی ائمه هدی (ع) بویژه آخرین ذخیره سلسله امامت ، عدالت گستر گیتی حضرت ولی عصر (عج) . و با درود به ارواح تابناک و ملکوتی بت شکن قرن خمینی کبیر و شهدای والامقام انقلاب اسلامی و با درود و آرزوی سلامتی برای پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) در عصر بیداد ، الحاد و التقاط مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (قدس سره ) .

بی تردید موضوع تروما در سا ختار علمی ، اجتماعی و اقتصادی کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است .  

سالهای حماسه پر افتخار دفاع مقدس که با شهادت مظلومانه دهها هزار نفر از رزمندگان ایثارگر و جانبازی و مجروحیت صدها هزار نفر از آنان همراه بود ،  (كه مناسب است از تلاشهاي ايثارگران گمنام  زنجيره امداد و انتقال در دفاع مقدس تجليل شود) در کنار پیشینه پیدایش اسف برانگیزحوادث غیر مترقبه در کشور  بخشی از تجارب عینی و مسئولیت آفرین جامعه مارا تشکیل می دهد در تبیین ابعاد و آثار گسترده تروما علاوه بر موضوعات پیشگفت همگان نیک می دانند. که در طول سالهای اخیر در پرتو همدلی و تلاشهای مجدانه همه دستگاههای مسئول در کشور موفقیتهای برجسته و قابل ستایشی در سطح   بین المللی در زمینه کنترل و کاهش آثار و عوارض حوادث جاده ای حاصل گردیده است ولیکن عبور از وضعیت کنونی و دستیابی به جایگاه مطلوب نیازمند تعمیق و استمرار تلاشهای همگانی است . برای تبیین واقع بینانه  ابعاد موضوع    باز خوانی برخی از دانسته ها و اطلاعات شگفت آور  معطوف به حوادث جاده ای امری گریز ناپذیر خواهد بود .

1-حوادث جاده ای سومین علت مرگ و میر در جامعه و متاسفانه نخستین علت مرگ ومیر در جوانان کشور بوده و هزینه های مرتبط با آسیب وسایل نقلیه در تصادفات سالیانه بخش قابل توجهی از  تولید ناخالص ملی کشور را می بلعد .

2- هزینه حوادث رانندگی از 4 هزار میلیارد تومان در سال 1380 در طی یک دهه با رشدی نامیمون به رقم 12 هزار میلیارد تومان رسیده است .

 3- با توجه به این که بیشتر آسیب دیدگان تصادفات در کشور بین 20 تا 40 سال سن دارند مرگ زود هنگام باعث از دست رفتن 4 میلیون سال عمر در ایران می شود .

میزان عظیم  آسیب های اقتصادی در کنار آثار و عوارض پنهان و بعضا غیر قابل توصیف اجتماعی و روانی  ناشی از حوادث و تروما در کشور، بی تردید همگان را به ایفای نقشی عالمانه ، بلا درنگ و جهادی در این عرصه فرا می خواند . در راستای تعریف و تجلی پاسخی در خور برای این موضوع قطب علمی آموزشی تروما دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا... (عج)  با  همیاری و همراهی  جامعه جراحان ایران ، مراکز تحقیقاتی تروما در سایر دانشگاههای علوم پزشکی کشور، برگزاری نخستین کنگره ملی تروما را طراحی و پیگیری نموده اند تافرصتی فراهم گردد با هم اندیشی  و تدقیق صاحبنظران فرهیخته و مراکز سیاستگذاری  ، نهادهای علمی و پژوهشی و دستگاههای بهره ور ، بر ضرورت هماهنگی بین بخشی و تحقق مدیریت علمی تروما در کشور تاکید ورزیده و اهم موضوعات مورد توجه را در قالب بیانیه نهایی نخستین کنگره ملی تروما به محضر مسئولین فرهیخته و دلسوز دستگاههای اجرایی ،تقنینی ، نظارتی و جامعه علمی و پزشکی کشور تقدیم نماید.

1-  نظر به ابعاد گسترده آثار و عوارض تروما و ضرورت برنا مه ریزی عالمانه و جدی به منظور پاسخ شایسته به نیازها و عقب ماندگی های موجود در موضوع تروما در زمینه های پیشگیری ، پیش بیمارستانی ، درمان ، آموزش و پژوهش و ... پیشنهاد می گردد کمیته ملی کنترل تروما به ریاست وزیر بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی به منظور انسجام سیاستها و تحقق برنامه های مرتبط و هماهنگی موثر بین بخشی تشکیل گردد.

2)-  در مدیریت علمی تروما ، اثر بخش ترین و اساسی ترین اقدام مورد نیاز در جامعه توجه به موضوع پیشگیری می باشد . در کشور ما بخش عمده ای از حوادث جاده ای از خطای انسانی نشات می گیرد . که قطعا با باز تعریف و نظارت برتحقق قوانین باز دارنده و روز آمد در کنار توسعه آموزش فراگیرو همگانی می توان نتایج سیاست (نهضت پیشگیری فعال)را به نظاره نشست ، توجه به مولفه های زیر تحقق نهضت پیشگیری فعال را تسهیل و تسریع خواهد نمود .

1-2-    طراحی و استقرار نظام ملی آموزش عمومی حوادث و سوانح با محوریت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و مشارکت کلیه دستگاههای اجرایی مسئول و همراهی سازمانهای مردم نهاد .

2-2- حمایت های معنوی ، قانونی و ارائه تسهیلات ویژه به مراکز غیر دولتی و سازمانهای مردم نهاد فعال در زمینه آموزش پیشگیری از تروما .

3-2- توسعه و ایجاد بزرگراه های ایمن و استاندارد شهری و  بین شهری ، اصلاح فیزیکی نقاط            خطر آفرین جاده ای ، همراه با کنترل هوشمند عبور و مرور وسایل نقلیه درون و برون شهرها  و ممانعت از رانندگی افراد خطر آفرین .

4-2- با عنایت به نقش مستقل و یا ترکیبی موتور سیکلت ها به میزان 40 تا 65 درصد در تصادفات کشور پیشنهاد می گردد طی برنامه ششم و هفتم توسعه ، موتورسیکلت از زنجیره حمل و نقل مسافر و کالا حذف گردیده و بهره وری از آن در سایر موارد ضروری ، قانونمندگردد.

5-2- تحقق نظام ایمن سازی فعالیتهای صنعتی و کار گاهی بویژه در زمینه تعریف استانداردهای تولید و بکارگیری ماشین آلات داخلی و وارداتی و ارتقاء ایمنی محیط فعالیتهای شغلی و حرفه ای .

6-2-  انتظار می رود توسعه و تعمیق آگاهیهای عمومی جامعه در زمینه پیشگیری از حوادث جاده ای و بلایا به عنوان یک موضوع راهبردی در صدر فعالیتهای رسانه ملی ، رسانه های مکتوب و مجازی مورد توجه واقع گردد.

3 ) -  در راستای مدیریت علمی تروما در کشور استقرار سیستم جامع تروما نیاز جدی  و حیاتی تلقی می گردد و پیشنهاد می گردد حداقل در 10 استان کشور تا پایان برنامه 5 ساله ششم ، سیستم جامع تروما نهادینه گردد . تحقق سیستم مذکور مشتمل برنظام رسیدگی پیش بیمارستانی و بیمارستانی  ، امکان دسترسی مطلوب مصدومان احتمالی را به امکانات امداد ، نجات و انتقال سریع و موثر و همچنین  دستیابی  به مراکز مجهز و تخصصی درمان تروما  فراهم می نماید. به منظور تحقق شایسته استقرار سیستم جامع تروما توجه به   مولفه های زیر امری اجتناب ناپذیر می باشد.

1-3-    علیرغم فعالیت گسترده دستگاههای متنوع و مسئول در امر امداد ونجات و رسیدگی پیش بیمارستانی ایجاد (مدیریت واحد جاده ای )در سطوح ملی و منطقه ای پاسخی شایسته به حل برخی چالشهای موجود تلقی می گردد.

2-3-    ارتقاء توانمندی و ارائه خدمات سریع و موثر در بخش پیش بیمارستانی نیازمند افزایش پایگاههای فوریتهای پزشکی ، تجهیز ناوگان به سیستم پزشکی از راه دور (تله مدیسین) و توسعه آموزشهاو مهارتهای تخصصی می باشد که می بایست بیش از گذشته از سوی متولیان امر مورد توجه واقع گردد.

3-3-    پیشنهاد تدوین و نظارت براجرای راهنماهای سلامت" گاید لاین " در زمینه های درمان و توانبخشی تروما از طریق راه اندازی شبکه مدیریت دانش بالینی حوزه تروما در وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی با همکاری مراکز تحقیقاتی تروما و انجمن های علمی تحت پوشش وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی .  

4-3-  استقرار نظام ثبت تروما در کشور با همکاری سازمانهاو نهادهای مرتبط با تروما به نحوی که پیگیری افراد متاثر از تروما در سامانه قابل انجام باشد . ضروری است وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در مرکز ملی داده های سلامت ستادی را با  حضور نمایندگان سایر سازمانها و نهادها تشکیل و روند ثبت کامل اطلاعات تروما را به دقت پایش نماید.

5-3-    استقرار(نظام مراقبت تروما ) در تمامی مراکز خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاهی و بیمارستانهای وابسته به  سایرسازمانهای دولتی و نهادهای عمومی .

4  )-  برنامه ریزی فعال به منظور توسعه و تعمیق آموزش های تخصصی مرتبط به تروما و حوادث در قالب( نظام ملی آموزش تروما) از نیازهای جدی در این زمینه محسوب     می گردد که در راستای تحقق نظام مذکور پیگیری پیشنهادات زیرالذکر مورد تاکید      می باشد.

1-4-    بازبینی برنامه ، سرفصل ها ، عناوین ، ساختار ، منابع و روشهای تدریس در زمینه تروما و حوادث در دوره های پزشکی عمومی ، پرستاری و سایر رشته های مرتبط و دوره های تخصصی و فوق تخصصی بالینی منطبق با نیازهای فعلی و آتی جامعه و شواهد و منابع علمی روزآمد.

2-4-    طراحی ، راه اندازی و ارتقای دوره های فلوشیب ( تکمیلی ) تروما و حوادث بر اساس نیازسنجی و مطا لعات تطبیقی .

3-4-          اولویت بخشی و حمایت خاص از برنامه های آموزش مداوم جامعه پزشکی مرتبط با تروما و حوادث .

4-4-    تعریف واحد آموزش (مداخلات روانشناختی در بحران ها ) ویژه دانشجویان پزشکی ، پرستاری ، روانشناسی، مدد کاری و فوریتهای پزشکی و نیروهای امدادی و انتظامی که در مداخلات امدادی و درمانی تروما نقش دارند.

5)-  توسعه و اثر بخشی افزونتر تحقیقات و پژوهشهای مرتبط و مورد نیاز با موضوع تروما در کشور از نیاز های جدی در این زمینه محسوب می گردد که پیگیری پیشنهادات زیر      می تواند به ارتقای تحقیقات ملی تروما در کشور بیانجامد.

1-5-  حمایت از مراکز تحقیقاتی موجود از نظر ساختار ، اعتبار بخشی و تامین بودجه طرحهای  مصوب .

2-5-          حمایت ویژه از برنامه های ملی( بین بخشی) تروما .

3-5-          ارتقای جایگاه سازمانی ، تشکیلات، شرح وظایف ، ماموریت ، بودجه و امکانات شبکه ملی تروما .

4-5-          تاسیس مراکز تحقیقاتی تروما در دانشگاههای علوم پزشکی فاقد مراکز مذکور .

6-     با توجه به اهميت موضوع توانبخشي و بازتواني مصدومين و مجروحين تروما پيشنهاد مي گردد موضوع ايجاد و توسعه مراكز توانبخشي در برنامه پنج ساله ششم مورد توجه ويژه قرار گيرد.

                                                                                                والسلام علیکم و رحمه ا... و برکاته

 ************************************************

                                   وزیر بهداشت در اولین کنگره ملی تروما

 

***********************

 

باید برای جان مردم هزینه کنیم

 


وزير بهداشت در اولين كنگره ملی تروما گفت: ایجاد سازمان یکپارچه اورژانس، متشکل از دستگاه های ذیربط برای ارائه خدمات بهنگام به مصدومین ضروری است.

 دکتر سید حسن هاشمی در اولین کنگره ملی تروما ضمن بیان این مطلب گفت: قطعاً برگزاری این گونه جلسات با هدف تغییر روند کاهش میزان مرگ و میر به علت تصادفات و سوانح، موثر است.

دکتر هاشمی گفت: موضوع تروما ابعاد مختلفی دارد و آنچه در این موضوع به آن پرداخت می شود منحصر به تصادفات نیست بلکه فرهنگ و اخلاق جامعه نیز زیربنای اصلی افزایش یا کاهش ضربه ها و صدمات و تألمات می باشد.

وی در توضیح گفت: رفتارها و ناهنجاری های اجتماعی مانند غیبت، دروغ و حتی تبلیغ دروغ، مستقیم یا غیرمستقیم منجر به بروز تروما می شود که روح انسان ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

وزیر بهداشت یادآور شد: درست است که شایع ترین علت تروما در کشور، حوادث ترافیکی است ولی نباید فراموش کنیم که نزاع ها و کشمکش ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی و مشکلاتی که به دنبال جهانی شدن، بشر امروز با آن دست به گریبان است، همه و همه در مرگ و میر افراد موثر است.
قدردانی از پلیس راهور

وزیر بهداشت در ادامه از اقدامات صورت گرفته از سوی پلیس راهور که در طول یک دهه گذشته با نظارت های دقیق و جدی، میزان تصادفات رانندگی را کاهش داده و از جان بسیاری از ایرانیان مراقبت کرده است، قدردانی کرد.

دکتر هاشمی با بیان این که برای موفقیت در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات باید رودربایستی ها کنار گذاشته شود و از تجارب موفق کشورها در این خصوص استفاده کرد، گفت: در کشورهای دنیا برای افرادی که برای درمان بیماری خود به موقع مراجعه نکنند، احضاریه صادر می شود.

اما متأسفانه در کشور ما سیاست مداران و سیاستگذاران برای تصمیم گیری های خود قائل به پرداخت هزینه نیستند و اکثراً علاقه مند هستند هزینه ها را دیگران پرداخت کنند و این رویه منجر به تصمیمات قاطع و جدی نخواهد شد.

وی با اشاره به موضوع تصادفات که بخشی از علت تروماها را تشکیل می دهد، گفت: اگر قوانینی وضع کنیم و به نحوی از آن قوانین حمایت کنیم که دستگاه های ناظر، به طور کاملا بهنگام از وقوع تخلفات پیشگیری کنند و در صورت وقوع تخلف برخورد بازدارنده داشته باشند، بدون تردید سیمای مرگ ایرانیان تغییر خواهد کرد.

وزیر بهداشت با بیان این که اقدام جدی و تصمیمات اثرگذار در حوزه سلامت نیاز به پرداخت هزینه است، گفت: حداکثر این هزینه، آبرو برای مردم است.

دکتر هاشمی یادآور شد: برخی از تصمیماتی که در دستگاه های مختلفی مانند قضائیه، مقننه و پلیس اخذ می شود، ممکن است خوشایند عده ای نباشد اما آنهایی که از این گونه تصمیمات نگران و ناراحت هستند اکثریت مردم نیستند بلکه عده قلیلی هستند که تنها به فکر تامین منافع خود هستند بنابراین باید به دستگاه هایی که در حوزه تخصصی خود، کارنامه درخشانی دارند، اعتماد کرد.

وی افزود:البته بخشی از مشکلات به منظور پیشگیری از آسیب بیشتر و تلاش برای زنده ماندن و حیات موثر جامعه با تصمیمات قاطع تر حل می شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کشور ما در مقایسه با کشورهای منطقه شاخص خوبی از نظر امید به زندگی ندارد، گفت: این در حالی است که در کشور ما مواهب و نعمت های زیادی به لحاظ شرایط سرزمینی و آب و هوایی وجود دارد.

 
ضرورت برخورد جدی با عوامل وقوع تصادفات

دکتر هاشمی تصریح کرد: برای این که بتوانیم از شایع ترین علت مرگ جوانانمان پیشگیری کنیم باید با عواملی که در وقوع این مرگ و میر ها موثرند به طور جدی برخورد کنیم.

وی افزود: در این مسیر اگر صنعت ما  مشکل دارد و یا وسیله نقلیه و موتور سیکلتی ساخته می شود که با وقوع مرگ جوانان ارتباط دارد، باید به همان طریقی که با کسی که در جامعه مرتکب قتل می شود، با وی نیز برخورد کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به این که علت بسیاری از تصادفات رانندگی عامل نیروی انسانی، خواب آلودگی، بیماری، کم بینایی و دیر مراجعه کردن به پزشک است، گفت: بخش عمده ای از دلیل این تصادفات نیز مربوط به جاده و صنعت می باشد.

فرهنگ سازی برای جمعیت 12.5 میلیون نفری دانش آموزی

دکتر هاشمی بر ضرورت فرهنگ سازی در کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات تاکید کرد و گفت: فرهنگ سازی مهم ترین و سخت ترین اقدامات است و ما می توانیم از ظرفیت 12.5 میلیون دانش آموز که به همراه خانواده های خود جمعیت 36 میلیون نفری را تشکیل می دهند، برای فرهنگ سازی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم پنجمین کشور جهان از نظر مرگ و میر به دلیل حوادث جاده ای نباشیم و سومین عامل مرگ و میر در کشورمان تصادفات نباشد، باید از تمام ظرفیت ها؛ تبلیغات رسانه ای، رسانه ملی و رسانه های مکتوب برای فرهنگ سازی سلامت و گسترش و ترویج اخلاق محوری و اخلاق مداری استفاده کنیم.

قدردانی از تلاشگران اورژانس

دکتر هاشمی تامین سلامت مردم را وظیفه همه دستگاه ها و ارگان های ذیربط عنوان کرد و گفت: آنچه که به وزارت بهداشت به عنوان دستگاه متولی سلامت مربوط می شود، حوزه بهداشت و درمان است و اولین بخشی که در مواجهه با ضربه ها اعم از تألمات روحی و روانی و جسمانی قرار می گیرند، بخش های اورژانس است.
وی ضمن قدردانی از همه تلاشگران اورژانس 115 که به رغم مشکلات موجود نهایت تلاش خود را در ارائه خدمات به مصدومین و بیماران انجام می دهند، گفت: اطلاع دارم که حتی در اورژانس تهران تعدادی از همکاران اورژانس تا 500 ساعت در ماه کار می کنند.

کمبود 7500 نیرو در اورژانس

وزیر بهداشت با بیان این که در حال حاضر در بخش اورژانس 7500 نفر کمبود نیرو داریم، گفت: طبق برنامه پنجم توسعه باید 800 پایگاه اورژانس تاکنون ساخته می شد که هنوز به هدف برنامه نرسیده ایم.

دکتر هاشمی همچنین به مشکلات کمبود آمبولانس و نیز مشکلات عبور و مرور و تردد در کلان شهر تهران اشاره کرد و ضمن قدردانی از همراهی و همکاری ارتش جمهوری اسلامی، هلال احمر و نیروهای اتنظامی برای ایجاد اورژانس هوایی گفت: متأسفانه تعدادی از مصدومین یا بیماران به دلیل کمبود آمبولانس هوایی جان خود را از دست می دهند.

اورژانس 115 اولین دستگاه حاضر در صحنه حوادث بعد از پلیس

وزیر بهداشت یادآور شد: براساس گزارشات پلیس راهور اولین دستگاهی که بعد از پلیس در صحنه حوادث حاضر می شود، آمبولانس های اورژانس هستند و در حال حاضر پوشش اورژانس در جاده ها 70 تا 75 درصد است و هنوز به تا رسیدن به استانداردهای بین المللی فاصله داریم.

 
باید برای تامین سلامت و جان مردم هزینه کنیم

دکتر هاشمی با تأکید بر این که باید برای سلامت و جان مردم هزینه کنیم، تصریح کرد: متأسفانه این بخش ها در اولویت بندی ها و تخصیص منابع مغفول مانده اند.

وزیر بهداشت با بیان این که باید از تجربه دیگر کشورها برای ساماندهی اورژانس کشور استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: نباید نگاه بخشی داشته باشیم چرا که مردم، کشور و نظام را یکپارچه می بینند و مجموعه اقدامات همه دستگاهها در کارنامه نظام جمهوری اسلامی ثبت می شود.

وی با تاکید بر این که در حوزه اورژانس باید سازمان وسیعی متشکل از هلال احمر، پلیس، آتش نشانی و اورژانس تشکیل شود، گفت: با تجمیع امکانات و نیروهای این سازمان ها می توانیم خدمات بهتری را در جاده ها، شهرها و کلان شهرها به مردم ارائه دهیم.

وزیر بهداشت افزود: با تجمیع نیروها و امکانات ضمن صرفه جویی در منابع و هزینه ها، حضور نیروها نیز در حوادث سریع تر و موثرتر خواهد بود.

دکتر هاشمی همچنین با اشاره به ضرورت دارا بودن پیوست سلامت در شهرهای بزرگ گفت: متأسفانه شهرها و کلان شهر ها بدون داشتن پیوست سلامت و زیرساخت های لازم رشد کرده اند و ما به دلیل نداشتن نیروی انسانی لازم و مشکلاتی که در استخدام نیرو داریم، از واگذاری این امور به دستگاه های دیگر مانند شهرداری، هلال احمر و پلیس استقبال می کنیم.

وزیر بهداشت در عین حال به مشکلات دولت در دادن مجوز استخدام اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 95 هزار نیروی قراردادی در دولت مشغول به کار هستند و به دلیل این که ردیف استخدامی ندارند، حقوق آنها از درآمدهای اختصاصی و به نوعی به طور غیر مستقیم توسط مردم پرداخت می شود.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در کشور گفت: در حال حاضر در بسیاری از استان های کشور از جمله بوشهر و زابل کمبود پزشک نداریم و تعداد متخصصان نیز در این مناطق نسبت به گذشته افزایش پیدا کرده است و این موضوع نشان دهنده این است که جهت گیری دولت در این بخش متوجه مناطق محروم است.

دکتر هاشمی همچنین به موضوع پیشگیری و بهداشت اشاره کرد و گفت: در مورد کالاهای آسیب رسان به سلامت از جمله مصرف سیگار طرحی را پیشنهاد کرده ایم که با اجرای آن در طی 5 سال آینده 11 هزار میلیارد ريال به اعتبارات کشور افزوده خواهد شد.

وی در توضیح گفت: حدود 10 درصد جمعیت، در حال حاضر مصرف کننده دخانیات هستند که بر اساس محاسبات صورت گرفته این افراد سالانه 10 هزار میلیارد ريال دود می کنند و در آینده به بیماری هایی همچون سرطان مبتلا می شوند و این هزینه را نباید 90 درصد دیگر جامعه متحمل شوند.

دکتر هاشمی گفت: وضع مالیات بر فروش سیگار و در خرده فروشی ها اقدامی است که دیگر کشورهای دنیا نیز آن را انجام می دهند و با این اقدام می توانیم از افزایش آمار افراد سیگاری در کشور جلوگیری کنیم ضمن این که درآمدهای حاصل از این مالیات را به خزانه دولت منتقل نماییم

شایان ذکر است اولین کنگره ملی تروما توسط قطب علمی تروما دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله و جامعه جراحان ایران با حضور پرشور متخصصان و پزشکان و کارشناسان از مورخ 24 الی 26 دی ماه با برگزاری 27 پانل 12 کارگاه و 50 سخنرانی برتر برگزار گردید.

به اطلاع کلیه محققان عزیزی که مقاله ایشان در اولین کنگره ملی تروما

به شکل پوستر پذیرفته شده است میرساند

ضوابط و اصول  طراحی پوستر را از

اینجا

دریافت نمایند

فرمت نمونه پوستر

سایز واحد  :

90*110 cm

در ضمن کلیه عزیزان می بایست تا روز سه شنبه 23 دی ماه پوستر خویش را جهت نصب در سالن پوسترها

تحویل دبیرخانه کنگره دهند و در شرایط خاص نیز پوسترها در صبح 24 دی ماه در قبل از زمان افتتاحیه

پذیرش خواهد شد

لیست پوسترهای پذیرش شده

*****************************************

نتایج داوری اولیه مقالات  اولین کنگره ملی تروما

سری کامل

مهلت ارسال متن کامل مقالات برگزیده تا 4 شنبه 10 دی ماه تمدید شد

پوستر

 

 

سخنرانی

a-100-74

a-100-76

a-100-82

a-100-83

a-100-105

a-100-125

a-100-133

a-100-141

a-100-2

a-100-17

a-100-37

a-100-41

a-100-50

a-100-62

a-100-64

a-100-73

a-100-87

a-100-95

a-100-98

a-100-106

a-100-113

a-100-114

a-100-122

a-100-146

a-100-150

a-100-151

a-100-152

a-100-3

a-100-33

a-100-52

a-100-53

a-100-92

a-100-109

a-100-110

a-100-123

a-100-124

a-100-127

a-100-60

a-100-103

a-100-142

a-100-10

a-100- 34

a-100- 35

a-100- 45

a-100- 55

a-100- 57

a-100-58

a-100- 148

a-100-31

a-100-84

a-100-85

a-100-101

a-100-108

a-100-132

a-100-100

a-100-120

a-100-76

a-100-143

a-100-19

a-100-20

a-100-40

a-100-48

a-100-49

a-100-70

a-100-71

a-100-136

a-100-89

a-100-42

a-100-155

a-100-14

a-100-22

a-100-23

a-100-27

a-100-36

a-100-59

a-100-61

a-100-112

a-100-115

a-100-140

a-100-147

a-100-75

a-100-96

a-100-129

a-100-153

a-100-156

a-100-80

a-100-99

a-100-107

a-100-118

a-100-144

a-100-78

a-100-4

a-100-12

a-100-15

a-100-43

a-100-51

a-100-63

a-100-65

a-100-68

a-100-104

a-100-117

a-100-5

a-100-6

a-100- 25

a-100- 39

a-100- 66

a-100- 81

a-100- 135

a-100- 137

a-100-77

a-100-119

a-100-131

a-100-103

a-100-38

a-100-47

a-100-145

a-100-8


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تذکرات مهم:

دبیرخانه اولین کنگره ملی تروما با تشکر از کلیه محققین محترمی که با ارسال خلاصه مقاله سعی در غنای بیش از پیش کنگره و نشر علم را داشته اند اعلام می دارد تعدادی از مقالات به رغم غنا و ارزش والای علمی به دلیل عذم ارتباط محتوایی با محورهای کنگره پذیرفته نشده اند و این از ارزش این مقالات چیزی نمی کاهد 

کلیه عزیزانی که مقاله ایشان در داوری اولیه به عنوان سخنرانی یا پوستر پذیرفته شده است لازم است حداکثر تا مورخ چهارشنبه   10 دی ماه  نسبت به ارسال متن کامل مقاله خویش  به آدرس ای میل دبیرخانه  اقدام نمایند.بدیهی است نتیجه نهایی  مقالات در قالب سخنرانی یا پوستر پس از بررسی متن کامل مقاله توسط داوران محترم به اطلاع نویسندگان خواهد رسید.

***********************

فوری- مهم


قابل توجه علاقمندان به شرکت در کنگره ملی تروما

 

فرایند ثبت نام علاقمندان به شرکت در کنگره و استفاده از امتیاز بازآموزی آن

 در وب سایت اداره کل آموزش مداوم

وزارت بهداشت به آدرس

http://www.ircme.ir/

آغاز شد

کلیه علاقمندان می بایست جهت ثبت نام هر چه سریعتر به سایت مذکور مراجعه نمایند

علاقمندان باید بعد از مراجعه با جستجو در برنامه های حضوری سایت مذکور  کنگره تروما را یافته و ثبت نام کنند

در ضمن گروه های هدف کنگره که مشمول امتیاز بازآموزی خواهند شد

به شرح ذیل می باشند

 

 

 

نــام رشــته

امتیـــاز

هزینه مجموع

[20135] نفرولوژی* | فوق تخصص

9

855000

[20155] جراحی قفسه صدری* | فوق تخصص

13

855000

[20165] جراحی قلب و عروق* | فوق تخصص

9

855000

[17105] بیماریهای داخلی* | تخصص

9

855000

[17135] بیماریهای قلب و عروق* | تخصص

9

855000

[17114] کودکان | تخصص

9

855000

[17145] بیماریهای مغزو اعصاب* | تخصص

13

855000

[17195] جراحی استخوان و مفاصل*(ارتوپدي) | تخصص

13

855000

[17335] جراحی عمومی* | تخصص

13

855000

[17205] جراحی کلیه و مجاری ادراری - تناسلی*(ارولوژي) | تخصص

9

855000

[17215] جراحی مغزواعصاب* | تخصص

13

855000

[17225] چشم پزشکی* | تخصص

9

855000

[17275] گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن* | تخصص

9

855000

[17345] زنان وزایمان* | تخصص

9

855000

[17315] بیهوشی* | تخصص

13

855000

[17155] پزشکی اجتماعی | تخصص

9

855000

[17325] پزشکی قانونی* | تخصص

9

855000

[17245] رادیولوژی* | تخصص

9

855000

[17255] روانپزشکی* | تخصص

9

855000

[17265] طب اورژانس* | تخصص

13

855000

[17295] طب کار* | تخصص

9

855000

[17285] پزشکی ورزشی* | تخصص

13

855000

[18195] رادیولوژی دهان و فک و صورت* | تخصص

9

855000

[18175] جراحی دهان و فک وصورت* | تخصص

13

855000

[18125] اندودانتیکس* | تخصص

9

855000

[18115] ارتودانتیکس* | تخصص

9

855000

[15115] دندانپزشکی | دکترای حرفه ای

9

855000

[19205] پرستاری* | دکترا

9

585000

[19275] فیزیوتراپی | دکترا

6.5

585000

[15105] پزشکان عمومی* | دکترای حرفه ای

13

585000

[00501] پزشک عمومی شاغل در طرح پزشک خانواده* | دکترای حرفه ای

13

585000

[14105] پرستاری* | کارشناسی ارشد

13

585000

[14195] مامایی* | کارشناسی ارشد

9

585000

[14215] فیزیوتراپی | کارشناسی ارشد

6.5

585000

[11105] پرستاری* | کارشناسی

13

585000

[11155] مامایی* | کارشناسی

9

585000

[11305] اتاق عمل | کارشناسی

9

585000

[20335] جراحي عروق | فوق تخصص

13

855000

[20345] ريه اطفال | فوق تخصص

9

855000

[14715] پرستاري توانبخشي | کارشناسی ارشد

9

585000

[14725] پرستاري سالمندي | کارشناسی ارشد

9

585000

[14595] پرستاري مراقبت هاي ويژه | کارشناسی ارشد

13

585000

[14735] پرستاري نظامي | کارشناسی ارشد

13

585000

[10255] فوريتهاي پزشكي | کاردانی

13

585000

[10185] هوشبري | کاردانی

9

585000

[10105] پرستاري | کاردانی

13

585000

[14865] بيهوشي | کارشناسی ارشد

13

585000

[20275] مغز و اعصاب کودکان | فوق تخصص

13

855000

[18194] راديولوژي دندان و فك و صورت | تخصص

9

855000

[18134] بيماريهاي دهان وفك و صورت | تخصص

9

855000

[12255] فوريتهاي پزشكي | کارشناسی

13

585000

[14100] پرستاري اورژانس | کارشناسی ارشد

13

585000

[14104] پرستاري داخلي - جراحي | کارشناسی ارشد

9

585000

[14101] پرستاري سلامت جامعه | کارشناسی ارشد

9

585000

[14106] پرستاري كودكان | کارشناسی ارشد

9

585000

 

 

درضمن علاقمندان جهت اطلاع از شماره حساب کنگره

اینجا را کلیک کنند

 

دبیرخانه اولین کنگره ملی تروما

*********************************************

 

************ 

فراخوان نمایشگاه تجهیزات پزشکی

کنگره ملی تروما

 

 

دبیرخانه کنگره ملی تروما در اطلاعیه ای اعلام کرد کلیه شرکت های تجهیزات پزشکی که تمایل به حضور در نمایشگاه تجهیزات پزشکی که همزمان با اولین کنگره ملی تروما در مورخ 24  الی 26 دی ماه 93 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می گردد

می بایست جهت اطلاع از ضوابط و شرایط حضور در نمایشگاه  و عقد قراداد اجاره غرفه  با

شرکت صنعت سلامت

با شماره های ذیل  تماس حاصل نمایند

 

تلفن :88100138
شماره فکس:88482646

مستقیم فروش:88109716
پست الکترونیکی فروش

 sanatsalamat.sales@gmail.com

 

***********************************************

 

مهلت ارسال مقاله به کنگره تروما تمدید شد
بنا بر گزارش دبیرخانه اولین کنگره ملی تروما  به دلیل تقاضای مکرر محققین محترم مهلت ارسال خلاصه مقاله به اولین کنگره ملی تروما  به مدت یک ماه

93/9/1

تمدید شد

بنا بر این گزارش کلیه علاقمندان می توانند چکیده مقاله خویش را در حول محورهای هشت گانه کنگره ارسال نمایند

1- پیشگیری

2-درمان تروماهای رایج

3-آسیب های روانی ناشی از تروما

4-توانبخشی

5-مدیریت و تروما سیستم

6- آمار و اپیدمیولوژی

7-مسائل حقوقی و قوانین در تروما

8-آموزش و پژوهش


*****

 پست الکترونیک دبیرخانه جهت ارسال مقالات

congresstrauma1@gmail.com

 

لازم بذکر است مقالات شاخص

پس از داوری و انتخاب در یک شماره ویژه از مجله علمی پژوهشی تروما

 

 Trauma Monthly

 

منتشر خواهد شد  لازم بذکر است مجله در پایگاههای اطلاعاتی زیر ایندکس شده است


PubMed

Scopus

EBSCOhost

World Health Organization (WHO)

DOAJ

Islamic World Science Citation Center (ISC)

SID

Google Scholar

تعدادی از مقالات برتر نیز به شکل سخنرانی و پوستر در کنگره ارائه خواهد شد

******* 

گفتگو با دکتر سید مسعود خاتمی  ، رئیس قطب علمی آموزشی تروما

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) دکتر سید مسعود خاتمی رئیس قطب علمی آموزشی تروما در گفتگویی کوتاه به تشریح اولین کنگره ملی تروما پرداخته و ابراز داشت : تروما  به هرگونه عارضه جسمی و روحی ناشی از آسیبهای سریع و ناخواسته عوامل محیطی اطلاق می گردد و باید بدانیم تروما به دو بخش تقسیم می شود اول ترومای ناشی از حوادث غیر مترقبه و دوم ترومای ناشی از حوادث انسان ساز.در واقع هر آسیبی که به بدن وارد می شود نوعی  تروماست و این امر در علم پزشکی بسیار با اهمیت است.

فوق تخصص جراحی عروق دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) افزود :  در ایجاد آسیب در انسان ها چهار علت اصلی وجود دارد:الف)ژنتیک ب)میکروبها و عفونتها  ج)سرطان ها   د)تروما و براساس آخرین پژوهشهای صورت گرفته تروما در کشور ما دومین علت مرگ و میر را به خود اختصاص داده است و حجم بیشتر آن ناشی از سوانح ترافیکی و رانندگی است .

وی گفت : به دلیل اهمیت مساله تروما در کشور و چالشهای متنوعی مانند بالا بودن آمار تلفات حوادث جاده ای و حادثه خیز بودن بسیاری از راههای کشور و وقوع حوادث طبیعی و بحرانهای پیامدی آن و از طرفی با توجه به تجارب ارزنده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در دوران دفاع مقدس و مواجه پزشکان متعهد با بسیاری از تروماهای جنگی  و تلاشهای علمی صورت گرفته در سالیان پس از دفاع مقدس ، سال گذشته تولیت قطب علمی تروما توسط وزارت بهداشت ودرمان به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) سپرده شد و فعالیت های قطب با مشارکت اساتید و نخبگان علوم تروما در سراسر کشور به ویژه مراکز تحقیقات ترومای مصوب وزارت بهداشت با تشکیل کمیته راهبردی با حضور اساتید مجرب و تراز اول در سراسر کشور آغاز گشت.

دکتر خاتمی در ادامه بیان داشت : با تصمیم چندی قبل شورای قطب  مقرر گردید اولین کنگره ملی تروما با هدف بررسی آخرین دستاوردهای علوم تروما در ایران و ارائه یافته های علمی نوین در این خصوص برای پزشکان و متخصصان و برجسته سازی اهمیت توجه جدی به مقوله تروما برای مسئولان و سیاستگذاران در 24دی ماه سالجاری در مرکز همایشهای بین المللی  رازی تهران برگزار گردد.

رئیس قطب تروما در ادامه افزود : کمیته علمی کنگره با هشت کارگروه تخصصی پیشگیری ، درمان تروماهای رایج ،آسیب های روانی ناشی از تروما ،آمار و اپیدمیولوژی ، توانبخشی ،مسایل حقوقی و قانونی در تروما و مدیریت و تروما سیستم  و آموزش و پژوهش آغاز به کار کرده و فراخوان ارسال مقالات علمی انجام شده است و محققین محترم در سراسر کشور تا اول آبان ماه سال جاری مهلت دارند خلاصه مقالات خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند و تمامی علاقمندان می توانند جهت حضور در کنگره که واجد حداکثر امتیاز بازآموزی می باشد جهت ثبت نام در کنگره با مقررات درج شده  در وب سایت کنگره اقدام لازم را صورت دهند .

رئیس شورایعالی کنگره ملی تروما در پایان گفت : اصولا خبر ها منابع بسیار خوبی برای کسب تجربه در تروماست و تحقیقات در این زمینه در کاهش مرگ و میر بسیار موثر بوده است اما متاسفانه ما در دوران دفاع مقدس این کار را نکردیم و ما باید این تجارب را ثبت کنیم تا بتوان از آنها برای پژوهش استفاده کرد . با آن حجم گسترده فعالیتی  که در امر پزشکی دفاع مقدس انجام گرفت می توان مقالات و تحقیقات بسیاری استخراج نموده و تحول ایجاد کرد و ما در این علم  باید حرف اول را در دنیا بزنیم.

***********************************************

خبر مهم

دبیرخانه اولین کنگره ملی تروما اعلام کرد کلیه محققان و اساتید محترمی که قصد ارسال خلاصه مقاله به کنگره را دارند  بایستی فقط از طریق ای میل

congresstrauma1@gmail.com

مقاله خویش را ارسال نمایند. بدیهی است ارسال حضوری-پستی و یا نمابر خلاصه مقاله مورد قبول نخواهد بود .در ضمن عزیزانی که بعد از ارسال مقاله پاسخ الکترونیک سامانه را مبنی بر تحویل مقاله و دریافت کد را دریافت نکرده اند لازم است مقاله خویش را مجدد ارسال نمایند .

دبیرخانه کنگره

******************************************* 

دبیر علمی جامعه جراحان ایران

میلیاردها سال از عمر مردم در جریان حوادث ناشی از تصادفات رانندگی از دست می رود


دبیر علمی جامعه جراحان ایران در مورد آمار تلفات در حوادث ایران گفت : هر 20 دقیقه یک نفر بر اثر حوادث از بین می رود که این مشکل قابل پیشگیری است .

دکتر سیاوش صحت استاد جراحی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دبیر علمی جامعه جراحان ایران در گفتگویی با خبرنگار سلامت سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت : به دلیل اهمیت مساله تروما در کشور و چالشهای متنوع آن از جمله : بالا بودن آمار تلفات حوادث جاده ای به علت  حادثه خیز بودن بسیاری از راههای کشور و عدم توجه به قوانین رانندگی ، تلاشهای علمی بسیاری  برای جلوگیری از آن صورت گرفته است .

دبیر علمی اولین کنگره ملی تروما گفت: سه عامل اصلی مرگ و میر در ایران عبارتست از بیماریهای قلبی ،تروما و سرطان  و در خصوص  بیماریهای قلبی احتیاج است سبک زندگی مردم وروش تغذیه عوض شود .

 دکتر سیاوش صحت، عامل دوم مرگ ومیر را در بیماریهای سرطان دانست و گفت :که  در این نوع بیماری هنوز اطلاعات وسیعی از اینکه چرا بیمار سرطان می گیرد و اینکه چه باید کرد ؟ وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هر 20 دقیقه یک نفر بر اثر حوادث با پدیده مرگ روبرو می شود گفت :  :ضایعات  این  تروما که علت سوم و یا دوم مرگ و میر ایران است که  قابل پیشگیری  می باشد  و معتقد هستیم در مساله ی تروما ی ناشی از حوادث فعالیتهای بسیاری می توان انجام داد.

 

میلیاردها  سال از عمر مردم از دست می رود      

 دبیر علمی جامعه جراحان ایران با اعلام مطلب فوق گفت: بیشتر مرگ و میرها بیشتر در سن 20 تا 40 سالگی اتقاق می افتد . شخصی که بطور طبیعی باید 70 سال عمر کند متاسفانه در اثر حوادث رانندگی در ایران در سن 40 سالگی جان خویش را از دست  می دهد  و این مساله باعث  می شود که 30  سال از عمر اوکم شود .

وی گفت : با محاسبه این نوع از مرگ و میرها متوجه خواهیم شد که میلیاردها  سال از عمر مفید ملت ما گرفته شده  که یک نوع ضرر جبران ناپذیر در جامعه  می باشد.

وی در ادامه افزود :بسیاری از بیماران بر اثر تروما دچار حادثه می شوند و این امر هم از لحاظ فردی ضرر میرساند و هم ازلحاظ اجتماعی ضرر بر اقتصاد جامعه تحمیل می شود و به دنبال آن مسایل روانی که ایجاد می شود یک فاجعه دیگر در جامعه ما به وجود می آورد.

دبیر علمی اولین کنگره ملی تروما در خصوص این کنگره که در 24 دی ماه سال جاری به مدت سه روز در مرکز همایشهای رازی با همکاری همه دستگاههای مسئول در این عرصه برگزار می شود گفت : قرار است در این کنگره راههای پیشگیری از تروما ، درمان مصدومان ترومایی ، همچنین عوارض آن و عوارض روانی ناشی از تروما بعد از حادثه بررسی شود.

وی در پایان متذکر شد:یکی از راههای پیشگیری آموزش صحیح در دبستانها و در مدارس می باشد .

 

 

****************************** 

محققین محترم بخوانند

 

 

براساس مصوبه شورایعالی اولین کنگره ملی تروما  مقرر گردید مقالات شاخص و برتر ارسالی به

اولین کنگره ملی تروما

در محورهای

1- پیشگیری

2-درمان تروماهای رایج

3-آسیب های روانی ناشی از تروما

4-توانبخشی

5-مدیریت و تروما سیستم

6- آمار و اپیدمیولوژی

7-مسائل حقوقی و قوانین در تروما

8-آموزش و پژوهش

 

پس از داوری و انتخاب در یک شماره ویژه از مجله علمی پژوهشی تروما

 

 Trauma Monthly

 

منتشر شود لازم بذکر است مجله در پایگاههای اطلاعاتی زیر ایندکس شده است


PubMed

Scopus

EBSCOhost

World Health Organization (WHO)

DOAJ

Islamic World Science Citation Center (ISC)

SID

Google Scholar

**************************************************************************************

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات کنگره در همین سایت مراجعه نمایند 

پست الکترونیک دبیرخانه

congresstrauma1@gmail.com


**********************************

رئیس قطب علمی آموزشی تروما عنوان کرد

اولین کنگره ملی تروما در سال جاری برگزار می گردد

    

گروه خبر:  اولین کنگره ملی تروما در سال جاری برگزار می گردد .دکتر سید مسعود خاتمی رئیس قطب علمی آموزشی ترومای کشور با اعلام خبر فوق افزود: به دلیل اهمیت مساله تروما در کشور و چالشهای متنوعی مانند بالا بودن آمار تلفات حوادث جاده ای و حادثه خیز بودن بسیاری از راههای کشور و وقوع حوادث طبیعی و بحرانهای پیامدی آن و از طرفی با توجه به تجارب ارزنده دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در دوران دفاع مقدس و مواجه پزشکان متعهد با بسیاری از تروماهای جنگی  و تلاشهای علمی صورت گرفته در سالیان پس از دفاع مقدس ، سال گذشته تولیت قطب علمی تروما توسط وزارت بهداشت ودرمان به دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) سپرده شد و فعالیت های قطب با مشارکت اساتید و نخبگان علوم تروما در سراسر کشور به ویژه مراکز تحقیقات ترومای مصوب وزارت بهداشت با تشکیل کمیته راهبردی  آغاز گشت.

دکتر خاتمی در ادامه بیان داشت : با تصمیم چندی قبل شورای قطب  مقرر گردید اولین کنگره ملی تروما با هدف بررسی آخرین دستاوردهای علوم تروما در ایران و ارائه یافته های علمی نوین در این خصوص برای پزشکان و متخصصان و برجسته سازی اهمیت توجه جدی به مقوله تروما برای مسئولان و سیاستگذاران در 24دی ماه سالجاری در مرکز همایشهای بین المللی  رازی تهران برگزار گردد.

رئیس قطب تروما در ادامه افزود : کمیته علمی کنگره با هشت کارگروه تخصصی پیشگیری ، درمان تروماهای رایج ،آسیب های روانی ناشی از تروما ،آمار و اپیدمیولوژی ، توانبخشی ،مسایل حقوقی و قانونی در تروما و مدیریت و تروما سیستم  و آموزش و پژوهش آغاز به کار کرده و فراخوان ارسال مقالات علمی انجام شده است و محققین محترم در سراسر کشور تا اول آبان ماه سال جاری مهلت دارند خلاصه مقالات خویش را به دبیرخانه ارسال نمایند . و مهلت ثبت نام بدون تاخیر در کنگره نیز اول دی ماه می باشد .

لازم به ذکر است کنگره با همکاری مستقیم جامعه جراحان ایران ، وزارت بهداشت و درمان و مراکز تحقیقات ترومای سینا ، ترومای جاده ای گیلان ، ترومای کاشان ، پرستاری کاشان و مرکز تحقیقات ترومای شیراز  ، معاونت بهداشت ودرمان سپاه ، سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور و سازمان پزشکی قانونی و سازمان تامین اجتماعی برگزار خواهد شد .

                                                                پست الکترونیک کنگره:

congresstrauma1@gmail.com

برای بازدید از صفحات اختصاصی کنگره اینجا را کلیک کنید

 

 

 

باید حرف اول را در علم تروما در دنیا بزنیم!
بنا بر گزارش دبیرخانه اولین کنگره ملی تروما  به دلیل تقاضای مکرر محققین محترم مهلت ارسال خلاصه مقاله به اولین کنگره ملی تروما  به مدت یک ماه

93/9/1

تمدید شد

بنا بر این گزارش کلیه علاقمندان می توانند چکیده مقاله خویش را در حول محورهای هشت گانه کنگره ارسال نمایند

1- پیشگیری

2-درمان تروماهای رایج

3-آسیب های روانی ناشی از تروما

4-توانبخشی

5-مدیریت و تروما سیستم

6- آمار و اپیدمیولوژی

7-مسائل حقوقی و قوانین در تروما

8-آموزش و پژوهش

 


 

*****

congresstrauma1@gmail.com

 

پس از داوری و انتخاب در یک شماره ویژه از مجله علمی پژوهشی تروما

  Trauma Monthly

 

 

منتشر خواهد شد  لازم بذکر است مجله در پایگاههای اطلاعاتی زیر ایندکس شده است


PubMed

Scopus

EBSCOhost

World Health Organization (WHO)

DOAJ

Islamic World Science Citation Center (ISC)

SID

Google Scholar

تعدادی از مقالات برتر نیز به شکل سخنرانی و پوستر در کنگره ارائه خواهد شد

 

Skip Navigation Links
اخبار ورویدادها
سمینارها وکنگره هاExpand <a href='?ObjId=2462&PageId=2542'>سمینارها وکنگره ها</a>
درباره قطب
تماس با ما


تابلو اعلانات
آرشيو...

تعداد بازديد
تعدادبازديد 86579

لينکهاي مرتبط

مجلات علمي پژوهشي

مهمترین اخبار
آرشيو...

مقالات
دانلود خلاصه مقالات دومین کنگره مل... دانلود خلاصه مقالات دومین کنگره ملی تروما ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 3829   1395/09/20
آمار کشته ها و مجروحان حوادث رانند... آمار کشته ها و مجروحان حوادث رانندگی شش ماهه اول 94 ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 3524   1394/10/20
ویژه نامه مجله علمی تروما ویژه نامه مجله علمی تروما ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 4629   1393/12/19
تروما در آینه آمار! تروما در آینه آمار! ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 6519   1393/09/23
نگاهی گرافیکی به تلفات جاده ای در ... نگاهی گرافیکی به تلفات جاده ای در ایران و جهان ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 5446   1393/08/25
Efficacy of Prehospital Spine and ... Efficacy of Prehospital Spine and Limb Immobilization in Multiple Trauma Patients ارسال کننده:
قطب علمی آموزشی تروما
بازديد: 4219   1393/06/30
آرشيو...


درباره ما | صفحه اصلی | گالري عکس | پرسش و پاسخ | تماس با ما|اخبار |نقشه سايت
© 2008 All rights Reserved. WWW.BMSU.Ac.Ir