[02/26/2018 04:34:40 ق.ظ] [۱۳۹۶ دوشنبه ۷ اسفند] [عضويت در پورتال] [ورود مديران]
Skip Navigation Links

 

بسم الله الرحمن الرحيم

 

آنچه كه در نگاه اول، نظر هر بيننده‌اي را به‌خود جلب مي‌كند آن است كه «طبِ‌دريا» صرفاً يك نشريه‌ايست اختصاصي ويژه‌ي نيروي‌ دريايي و يا گروه‌هايي كه به نوعي با دريا در ارتباط هستند. يا دست‌ِ‌كم نشريه‌اي صرفاً پزشكي است كه به كار اين گروه از پايوران مي‌رسد. اما وقتي دقيق‌تر بنگريد، مطالبي را خواهيد يافت كه گروه هدف گسترده‌تري را شامل مي‌شوند. شايد فصلنامه‌ي طب‌دريا ذاتاً نشريه‌اي پزشكي و دريايي باشد، اما قهراً براي يك گروه خاص تدوين نمي‌شود. درست در كنار پرداختن به عوارض غواصي كه مي‌تواند براي غواصان جالب باشد، يا در كنار پرداختن به بيماريهاي مرتبط با دريا كه  براي پزشكان جذاب خواهد بود، به اصول امداد و نجات افراد غريق مي‌پردازد كه مي‌تواند براي همه خوانندگان جالب توجه و كاربردي باشد. وقتي مي‌خوانيم كه غرق‌شدگي چهارمين علت مرگ‌وميرِ ناشي از حوادث در ايران است، به اهميت دانستن اصول امداد در سوانح آبي پي مي‌بريم. همينطور شناخت حيات‌وحشِ خطرناك دريا ، اصول زنده‌ماندن در دريا و...‌‌‌ .

با چنين مقدمه‌اي و همسو با نهضت‌ نرم‌افزاريِ كشور، از همه محققان، پژوهشگران و علاقه‌مندان دعوت به عمل مي‌آيد تا ايده‌ها، يافته‌ها، مشاهدات و مقالات علمي خود را با رويكرد پزشكي و پيراپزشكي دريايي به اين مركز ارسال فرمايند تا پس از طرح در شوراي نويسندگان و تأييد، براي چاپ و نشر آماده شود. همچنين از عزيزاني كه تجربياتي در طراحي سازه‌هاي سبكِ قابل حركت، تجهيزات پرتابل بيمارستاني، وسايل و امكانات پرتابل و فضاسازي داخلي داشته‌اند جهت همكاري نيز دعوت به به عمل مي‌آيد. البته دامنه‌ي همكاري با مركز طب پژوهشهاي ‌دريا، طرفاً محدود به ارسال مقالات علمي نبوده و نيست و علاقه‌مندان مي‌توانند در عرصه‌هاي متنوع زير و در چهارچوب قوانينِ انجام پروژه‌هاي تحقيقاتي و اجرايي، با مركز تحقيقات طب‌دريا همكاريِ نزديكتري داشته باشند:

·  ارائه ايده‌ها و طرح پروژه‌هاي تحقيقاتي با نتايج كاربردي براي نيروي دريايي در زمينه‌هاي پزشكي و پيراپزشكي دريايي، عوارض شغلي در مشاغل دريايي، بيمارستانهاي صحرايي و ساحل‌پايه، اورژانس‌هاي سيار با قابليت حركت در سواحل و آبهاي كم‌عمق، طراحي جانماييِ تجهيزات در شناور آمبولانسي و ...

·  اجراي طرحهاي پژوهشيِ مطرح شده از سوي واحدها و مديريتهاي ف.بهي ندسا، كه براساس نيازمندي‌هاي كوتاه مدت و ميان مدت آنها طرح شده و داراي اولويت اجرا هستند.

·  اجراي طرحهاي پژوهشيِ ف.بهي ندسا كه براساس نيازهاي بلندمدت اين فرماندهي طرح شده‌اند.

·  ترجمه‌ي كتبِ مبنا و مقالات علمي در پزشكي دريايي (فردي يا گروهي)

·  اجراي برخي از عناوين طرحهاي پژوهشيِ كوتاه‌مدت كه به تصويب رسيده،  تامين اعتبار شده‌اند و آماده‌ي اجرا هستند.

·  همكاري (در قالب كارگروه‌هاي علمي) در طراحي سازه‌هاي بيمارستان صحرايي و خودروهاي بيمارستاني

·  همكاري با محققين اين مركز به عنوان ناظر طرح، مشاور و يا همكار

آن دسته از عزيزاني كه مايل به همكاري با اين مركز هستند، مي‌توانند در ساعات اداري با مراجعه‌ي حضوري و يا ارسال نمابر، مشخصات فردي، خلاصه‌اي از سوابق علمي‌ـ تحقيقاتي خود، زمينه‌هاي همكاري و سطح و ميزان آن را اعلام فرمايند تا از آنها رسماً جهت عقد قرارداد و همكاري، دعوت به عمل آيد.

همچنين اشخاص حقيقي و حقوقي متقاضي دريافت مجله طب دريا مي توانند با ارسال فرم تكميل شده زير از طريق ايميل و يا مراجعه حضوري و تكميل فرم اشتراك از مزاياي دريافت رايگان مجله برخوردار شوند.

 

 منتظر حضور پويايِ شما هستيم 

                                                                             ... سردبير

  

دريافت فرم اشتراك مجله

Skip Navigation Links
رياست مركز
پژوهش
آموزش و اطلاع رساني
انتشارات مركزExpand <a href='?ObjId=2550&PageId=2659'>انتشارات مركز</a>
كنگره‌ها ، همايش‌ها و نشست‌هاي علمي
بخش‌هاي علمي مركزExpand <a href='?ObjId=2550&PageId=2667'>بخش‌هاي علمي مركز</a>
بانك علمي و كتابخانه ديجيتال
دعوت به همكاريExpand <a href='?ObjId=2550&PageId=2676'>دعوت به همكاري</a>
تماس با ما


تابلو اعلانات
تابلويي در اعلانات ارسال نشده
آرشيو...

تعداد بازديد
تعدادبازديد 38596

لينکهاي مرتبط
لينکي در اين بخش قرارداده نشده

مجلات علمي پژوهشي
لينکي در اين بخش قرارداده نشده

مهمترین اخبار
امروز خبري ارسال نشده
آرشيو...

مقالات
مقاله اي ارسال نشده
آرشيو...


درباره ما | صفحه اصلی | گالري عکس | پرسش و پاسخ | تماس با ما|اخبار |نقشه سايت
© 2008 All rights Reserved. WWW.BMSU.Ac.Ir