اخبار و اطلاعیه ها

21آبانعضو هیئت علمی دانشگاه بقیه‌الله(عج) در جمع 1درصد دانشمند برتر جهان قرار گرفت
  • 1053
  • .
  • .
  • منبع خبر : روابط عمومی دانشگاه

خلاصه متن : در تازه ترین رده بندی نظام رتبه‌بندی ESI دکتر یونس پناهی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در جمع یک درصد دانشمند برتر جهان قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در تازه ترین رده بندی نظام رتبه‌بندی ESI دکتر یونس پناهی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در جمع یک درصد دانشمند برتر جهان قرار گرفت.
دکتر پناهی که تاکنون بیش از 200 مقاله در مجلات بین المللی و در حدود 130 مقاله منطقه ای در موضوعات مختلف درمانی بخصوص حوزه تحقیقات دارویی نوشته است، اظهار داشت: شاخص عملکرد هر فرد علمی در دنیا از نظر کیفی را رتبه بندی می کنند که بر اساس رتبه بندی جهانیESI در سال 2019 بنده در فهرست یک درصد دانشمند برتر جهان معرفی شده ام که میزان استفاده دیگر دانشمندان و ارجاعات و استنادات دیگر مقالات علمی به مقالات بنده اصلی‌ترین شاخصه امتیازدهی در نظام رتبه بندی ESI است.
وی با بیان اینکه تمرکز مطالعات و تحقیقات ما بر روی داروی مورد نیاز برای بیماران تحت درمان در بخش مراقبت های ویژه است افزود: یکی از بخش هایی که هم در انتخاب و هم در تجویز و مصرف دارو اهمیت ویژه ای دارد، بخش مراقبت های ویژه یا همان Icu است و ما با توجه به تخصصی که در این حوزه داریم بیشتر مطالعات خود را بر روی داروهای مورد نیاز در این بخش متمرکز کرده ایم.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با بیان اینکه عدم کاربردی بودن مقالات یکی از چالش های بخش های پژوهشی است تصریح کرد: ازآنجاکه کشور ما با محدودیت های متعدد دارویی روبرو است، عمده مقالات ما نیازمحور و کاربردی تألیف می شود و همین امر باعث شده  تا پژوهشگران و دانشمندان سراسر دنیا بیشتر به این مقالات کاربردی استناد کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
1396/12/12 شنبه

تهران ، میدان ونک ، خیابان ملاصدرا

88040060

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه


.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد