اخبار و اطلاعیه ها

8ارديبهشتتشریح عملکرد کارگروه تحقیقاتی کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)
  • 3326
  • .
  • .


از سوی معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) صورت گرفت

تشریح عملکرد کارگروه تحقیقاتی کووید۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)

دکتر علیشیری معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه، به پیشتازی بیمارستان بقیه الله (عج) در پذیرش بیماران کرونایی و اختصاص ظرفیت قابل توجهی از این بیمارستان به درمان بیماران مبتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: پذیرش و درمان این حجم بالای بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان بقیه الله (عج) فرصتی مناسب جهت انجام کارهای تحقیقاتی در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) برای ما بوجود آورد. بر همین اساس جهت ایجاد فرصت های موثر،کارگروه تحقیقاتی کووید۱۹ به همت، معاونت تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه و با مشارکت اساتید مجرب در دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) شکل گرفت و بیش از ۲۰۰ ایده در حوزه های پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری به دبیرخانه معاونت تحقیقات دانشگاه ارسال شد.
وی ادامه داد: پس از بررسی ایده‌های ارسال شده در کارگروه های تحقیقاتی، با ثبت رکورد برگزاری سه الی چهار جلسه در هر هفته، نهایتاً ۱۲۰ ایده در حوزه های کیت های شناسایی، درمان، مدیریت بحران، اپیدمیولوژی بیماری و سلامت دیجیتال انتخاب و به کمیته اخلاق دانشگاه بقیه الله (عج) ارسال و پس از تایید، کار تحقیقاتی ایده ها آغاز می‌شود.
معاون تحقیقات و فن آوری دانشگاه تصریح کرد: از جمله نکات قابل توجه در این میان، تعیین تکلیف ایده های ارسال شده به کارگروه ها ظرف مدت ۷۲ ساعت در ایام تعطیلات نوروز می باشد.
دکتر علیشیری گفت: در نهایت حدود یکصد عنوان پروژه در حوزه های کیت ها تصویب شده که تاکنون حدود 70 عنوان موفق به کسب مجوز کمیته اخلاق شده اند. از تعداد طرح های مصوب 20 عنوان کارآزمایی بالینی چند مرکزی و یا تک مرکزی در بیمارستان بقیه الله (عج) می‌باشد. از جمله کارآزمایی های بالینی که دارای ارزش فوق العاده ای ملی هستند میتوان به کارآزمایی بالینی چند مرکزی 1-کارازمایی چند مرکزی فاویپیراویر ٢-درمان پلاسما درمانی بیماران کوید١٩ و درمان پیشرفته سلول درمانی مزانشیمال بیماران اشاره نمود که تاکنون نتایج خوبی داشته و ان‌شاءالله نتایج نهایی آن منتشر خواهد شد.
وی در پایان اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ٣٠ مقاله از محققین دانشگاه تحت داوری است و تاکنون حدود 15 مقاله در مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ شده است.
كلمات كليدي : دکتر غلامحسین علیشیری , عملکرد کارگروه تحقیقاتی کووید۱۹ , کارگروه تحقیقاتی کووید۱۹ , عملکرد کارگروه تحقیقاتی , کووید19 , طرح تحقیقاتی کرونا ویروس , کرونا
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیــو

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد