آخرین اخبار و اطلاعیه ها

31خردادداوطلبین کنکور سراسری 99
  • 45145
  • .
  • .


 
 
پاسخ به برخی سوالات رایج

آیا امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای فارغ التحصیلان این دانشگاه که پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شده اند، وجود دارد ؟
در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی، امکان ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان این دانشگاه (با توجه به نیاز سازمان و پس از صدور مجوز های لازم از سوی محل اشتغال فرد) وجود داشته و بلامانع است.
 
آیا امکان خروج و انصراف از بورس تحصیلی یا تغییر رشته بعد از قبولی در این دانشگاه وجود دارد؟
تغییر رشته در این دانشگاه، با توجه به ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی وزارت علوم و وزارت بهداشت (عدم امکان تغییر رشته به رشته ای در مقطع تحصیلی بالاتر و ...) بوده و درصورت طرح و موافقت در شورای آموزش دانشگاه و همچنین موافقت و اعلام مکتوب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در همان سال قبولی، امکانپذیر می باشد.
لیکن داوطلبین محترم می بایست در نظر داشته باشند که هرگونه انصراف از تحصیل و درخواست خروج از بورس تحصیلی، منجر به محدودیت های قانونی اعلام شده از سوی سازمان سنجش (محرومیت یک یا دو ساله از شرکت در کنکور سراسری) و همچنین مشمول پرداخت خسارت مالی/ آموزشی به دانشگاه از سوی داوطلب می باشد.
 
مفهوم بورسیه تحصیلی داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) چیست؟
معنا و مفهوم بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) این است که پذیرفته شدگان این دانشگاه (در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی از کنکور سراسری سازمان سنجش) از بدو پذیرش و ورود و شروع به تحصیل، به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده و از امکانات رفاهی نظیر خوابگاه، تغذیه، بیمه و ... بهره مند خواهند شد. همچنین دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی نیز، متناسب با نیاز سازمانی سپاه، در مراکز بهداشتی و درمانی مشخص شده در کشور مشغول به کار خواهند شد.
ذکر این نکته نیز ضروریست که فعالیت های فرهنگی (نظیر اردوهای جهادی، فعالیت های فوق برنامه فرهنگی و عقیدتی، برگزاری مراسمات و فعالیت ها و پویش های جهادی و فرهنگی و ... ) در اولویت برنامه های این دانشگاه بوده و ضروریست داوطلبانی که این دانشگاه را انتخاب می نمایند، از روحیه بسیجی و جهادی برخوردار بوده و علاقمند و فعال به شرکت مستمر در فعایت های فرهنگی و جهادگرانه باشند.

 
آیا دانشگاه بقیه ا...(عج) ، پذیرش دانشجوی خانم هم دارد؟
بله. این دانشگاه در سال 1399 در دو رشته پزشکی و پرستاری، در آزمون سراسری پذیرش دانشجوی خانم خواهد داشت.
ظرفیت پذیرش داوطلب خانم، بسته به شرایط و نیازمندی بهداشت و درمان سپاه، هر ساله متغیر می باشد.
 
داوطلبان ورود به دانشگاه بقیه ا...(عج) چه شرایطی را باید دارا باشند؟
شرایط و ضوابط دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) در دفترچه راهنمای سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. لیکن به اطلاع داوطلبان محترم می رساند، کلیه پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) از ابتدای ورود بصورت بورسیه به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده و پس از فارغ التحصیلی نیز در مراکز درمانی مورد نیاز، مشغول به کار خواهند شد.
زمان فراخوان مصاحبه و گزینش داوطلبان نیز، بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش و سایت این دانشگاه به نشانی زیر اطلاع رسانی خواهد شد که پذیرفته شدگان نهایی، از میان واجدین شرایط مصاحبه و گزینش خواهند بود.
www.bmsu.ac.ir
یادآوری این نکته نیز ضروریست که کلیه پذیرفته شدگان این دانشگاه، می بایست در بدو ورود (یا در اولین بازه زمانی مشخص شده از سوی دانشگاه) به اردوی دوره عمومی پاسداری اعزام شده و واحدهای تئوری و عملی مربوط به این دوره را (طی یک دوره سه الی شش ماهه) بگذرانند.
 
حداقل رتبه یا تراز علمی برای ورود به این دانشگاه باید چقدر باشد؟
باتوجه به وضعیت علمی پذیرفته شدگان سالهای قبل، حداقل تراز علمی (نمره کل) برای رشته های پزشکی و داروسازی حداقل 9500 و برای رشته های کارشناسی حداقل 8000 و برای رشته های کاردانی نیز دارندگان نمره علمی حداقل 7000 شانس قبولی خواهند داشت.  این حد نصاب، با توجه به متغیرهایی نظیر میزان دشواری آزمون در سالهای مختلف، متفاوت خواهد بود.
 
ـ رشته هایی که از آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند، کدامند؟
این دانشگاه در رشته های پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی بهداشت محیط و کاردانی فوریت های پزشکی پذیرش دانشجو خواهد داشت که ظرفیت هر رشته، در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر می گردد.
هر سال با توجه به نیازمندی های بهداشت و درمان سپاه، رشته های مورد پذیرش و همچنین ظرفیت هر رشته تحصیلی متغیر می باشد.
 
آیا پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) نیازمند ثبت نام جداگانه است؟ آیا نیازی به تکمیل فرم پیش ثبت نام در سایت دانشگاه (بجز ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش) یا انتخاب گزینه ای خاص در سایت سازمان سنجش وجود دارد؟
خیر- پذیرش در این دانشگاه همانند سایر دانشگاههای دولتی و روزانه بوده و داوطلبان می بایست هنگام انتخاب رشته، کد رشته-محل های دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته، انتخاب نمایند. لذا هیچگونه فرم پیش ثبت نام یا گزینه و تیک علاقمندی موقع ثبت نام در سایت سازمان سنجش یا سایت دانشگاه در این رابطه وجود ندارد.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیــو

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد