اخبار روابط عمومی

16شهريور بازدید دکتر مخبر معاون اول ریاست جمهوری و تاکید بر لزوم پيشرفت علم ژنتيك در کنار سایر مولفه های اقتدار کشور
  • 91
  • .
  • .


دكتر محمد مخبر صبح امروز (پنج شنبه) در بازديد از مركز جامع ژنتيك نور افزود: علم ژنتیک یکی از موضوعات مهم در آينده مباحث پزشكي، درماني و دارويي است و اين مركز توانسته با تلاش هاي شبانه روزی متخصصان و مجاهدان خود برگ زريني در تاريخ علم پزشكي كشور رقم بزند. 
وي با اشاره به ایام هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان كرد: با وجود امكانات بسيار زياد دشمنان، اما رزمندگان ما توانستند با دينداري و اتكا به خداوند در برابر رژيم مجهز بعثي پيروز شوند لذا اگر آينده علم ژنتيك به دست مجاهدان بيفتد، قطعا كاربري و اقتدار ديگري به همراه خواهد داشت. 
دكتر مخبر تصريح كرد: دشمنان ملت تا زماني كه به قدرت و اقتدار ايران آگاه نشوند از هيچ توطئه و اقدامي عليه كشور فروگذار  نخواهند كرد. 
وي در ابتداي سخنان خود به تلاش هاي مقدس متخصصان مركز جامع ژنتيك نور در تعيين هويت پيكر شهداي هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم اشاره و تاكيد كرد: اقدامات و دستاوردهاي دانشمندان، اين مركز را به يك مكان مقدس تبديل كرده است و قطعا توفيقات و عزم راسخ مجاهدان و فعالان مركز جامع ژنتيك نور لطفي از جانب پروردگار و از برکت خون پاك شهدا است. 
دكتر مخبر با اشاره به فضاي معنوي مركز جامع ژنتيك نور به دليل حضور پیکرهای شهدا و تشخيص هويت پيكر مطهر آنان گفت: حضور در اين مركز به نوعي توسل به روح شهدايي است كه پاك ترين، مقدس ترين و مقرب ترين انسان ها در پيشگاه پروردگار متعال هستند. 
معاون اول رئيس جمهور در این بازدید با حضور در آزمايشگاه تعيين هويت پيكر شهداي دفاع مقدس و مدافع حرم با قرائت فاتحه ، ياد و خاطره آنان را گرامي داشت و همچنين در ادامه از بخش هاي مختلف مركز جامع ژنتيك نور دانشگاه علوم پزشكي بقيه الله (عج) بازديد كرد. 
در جریان این بازدید دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) گزارشي از پيشرفت ها در روند تعيين هويت شهداي جاويدالاثر، برنامه ها، اقدامات و دستاوردهاي اين مركز ارايه كرد.
مركز جامع ژنتيك نور در بخش هاي مختلف از جمله آزمايشگاه تعيين هويت پيكر شهدا، خدمات ژنوم  و كلينيك ژنتيك چندتخصصي و پزشكي خدمات مختلفي را شامل احراز هويت ژنتيك شهدا و خانواده آنان و همچنين خدمات مشاوره اي، باليني و آزمايشگاهي در بخش هاي زنان و زايمان، اطفال و داخلي ارايه مي كند.
 
امتیاز دهی
 
 

1400/5/21 پنجشنبه
نشانی: تهران، میدان ونک، خیابان میلاصدرا،  خیابان  شیخ یهایی جنوبی، بلوار برزیل غربی، پلاک  152 - مرکز ژنتیک نور

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد