اخبار
مدیریت به گزارش روابط عمومی مرکز ژنتیک نور؛ همزمان با افتتاحیه چهارمین همایش بین‌المللی و دوازدهمین کنگره ملی بیوتکنولوژی ایران، برگزیدگان پنجمین دوره انتخاب چهره تأثیرگذار بر توسعه بیوتکنولوژی و دانشور جوان برتر بیوتکنولوژی کشور، معرفی و جایزه زنده یاد دکتر کاظمی آشتیانی را دریافت کردند.

در پی فراخوان این دوره جایزه دکتر کاظمی آشتیانی، ۱۵ نفر از چهره‌های بیوتکنولوژی کشور از سوی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی وانجمن‌ها و افراد حقوقی به عنوان نامزد دریافت این جایزه معرفی شدند که در نهایت دکتر محمود تولائی استاد تمام پایه ۳۳ دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) به عنوان برگزیده این دوره، چهره تأثیرگذار بر توسعه بیوتکنولوژی کشور و برنده جایزه دکتر کاظمی آشتیانی شد.

ثبت سه اختراع، ثبت ۱۱ ژن در بانک ژن جهانی، ترجمه و تدوین سه جلد کتاب تخصصی، فعالیت به عنوان مجری یا همکار در ۱۸ پروژه تحقیقاتی، انتشار ۸۲ عنوان مقاله نمایه شده در ISI یا سایر ایندکس‌های معتبر در مجلات علمی بین المللی و ده‌ها مقاله در مجلات داخلی و ارائه ۱۱۹ مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی در کارنامه فعالیت‌ها و دستاوردهای علمی، پژوهشی دکتر تولائی دیده می‌شود.

وی در حوزه آموزش نیز علاوه بر راهنمایی یا مشاوره ۱۹ پایان‌نامه دکتری تخصصی و ۷۶ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، تدوین برنامه و راه اندازی دوره دکتری تخصصی بیوتکنولوژی در دانشگاه امام حسین (ع) و دوره کارشناسی ارشد ژنتیک پزشکی در دانشگاه بقیه الله (عج) را عهده دار بوده است.

تأسیس و ریاست سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری کشور (از سال ۱۳۸۷ لغایت ۱۳۹۴)، معاونت پژوهشی دانشگاه بقیه الله (از سال ۱۳۸۲ تا ۸۵)، تأسیس پژوهشکده فناوری‌های نوین زیستی در سال ۱۳۸۶ و ایجاد ۱۰ آزمایشگاه تخصصی، تأسیس و ریاست مرکز جامع ژنتیک نور و مدیریت طرح شناسایی ژنتیکی شهدای گمنام در کشور از سال ۱۳۸۱ تاکنون از دیگر اقدامات وی است.

عضویت مؤسس و عضویت در هیئت مدیره انجمن ایمنی زیستی ایران (دو دوره) و عضویت هیئت مدیره و نایب رئیسی انجمن بیوتکنولوژی ایران طی سه دوره پیاپی و نیز عضویت هیئت مدیره و ریاست انجمن ژنتیک ایران طی سه دوره و عضویت حقیقی شورای ستاد توسعه زیست فناوری از دیگر فعالیت‌های دکتر تولایی است.

از دیگر فعالیت‌ها و دستاوردهای این استاد می‌توان به تأسیس و راه اندازی شتابدهنده تخصصی ژنومیکس و بیوانفورماتیک (وی ژن)، عضویت در کمیته تدوین اجرای سند راهبردی بنیاد ملی نخبگان، عضویت در کارگروه تخصصی ارزیابی برنج تراریخته مقاوم به کرم ساقه خوار برنج (۸۲-۱۳۸۱) و دبیری کارگروه ایمنی زیستی سازمان محیط زیست از سال ۱۳۹۶ تاکنون اشاره کرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد