1399/4/2 دوشنبه چگونه دانشگاه را انتخاب کنیم
با آرزوی موفقیت برای تمامی داوطلبین ، لازم است هر داوطلبپس از شرکت درآزمون کنکور سراسری و کسب نمره علمی لازم انتخاب رشته ، در فرم انتخاب رشته ،همانند سایردانشگاه های علوم پزشکی کشور ، رشته محل های دانشگاه علوم پزشکیبقیه الله (عج) را از جدول مربوط بهاین دانشگاه در دفترچه انتخاب رشته ، انتخاب نماید .


رشته های مورد پذیرشاز کنکور سراسری  درسال1399 : پزشکی ، داروسازی ، پرستاری،  بهداشت محیط و فوریتهای پزشکی

 
1399/4/2 دوشنبه شرایط اختصاصی جذب و پذیرش از آزمون سراسری
1-حداکثرسن داوطلبان تحصیل دراین دانشگاه 20 سال تمام می باشد .
تبصره1:به ازاي هریکسال عضویت بسيج فعال،مدت سه ماه وعضویت عادي دوماه تاسقف یکسال قابل افزایش به حداکثرسن می باشد.         تبصره2:درصورت انجام خدمت دوره ضرورت ، مدت مذکوربه حداکثرسن اضافه میگردد . تبصره3:براي اعضاي درجه یک خانواده هاي شهدا ، جانبازان،آزادگان و مفقودالاثرها تا ميزان پنج سال قابل افزایش به حداکثرسن می باشند
تبصره4:مجموع سن فرد با احتساب ارفاق سنی حاصل ازاین بندحداکثرنمی بایداز  22 سال تجاوزنماید
2ـ درشرایط مساوی ، اولویت با اعضای درجه یک خانواده محترم ایثارگران )شهداء،جانبازان،آزادگان و رزمندگان ( وهمچنین اعضای بسیج می باشد.
3ـ درمدت تحصیل دردانشگاه علوم پزشکی بقیه الله)عج(دانشجویان شهرستانی ازامکانات خوابگاه و عموم دانشجویان از امکانات فرهنگی، ورزشی ، غذا ، خوابگاه و... بهره مندخواهندبود . لیکن دانشگاه هیچگونه تعهدی برای خوابگاه متاهلین ندارد
4-پذیرفته شدگان مرحله اول کنکور  سراسری ، در یک فراخوانی مورد مصاحبه و گزینش قرار می گیرند.
5- پذیرفته شدگان نهایی ، در بدو ورود به دانشگاه به دوره آموزشی تربیت پاسداری اعزام خواهند شد.
6-پذیرفته شدگان نهایی دربدو ورود به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده وازحقوق ، مزایا ، بیمه ، خدمات رفاهی و...  بهره مندخواهندشد.
 
1399/4/2 دوشنبه شرایط عمومی جذب و پذیرش از آزمون سراسری
1 ـ اعتقاد به مبانی اسلام ناب محمدی (ص) انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
2  ـ اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه
3 ـ التزام عملی به احکام اسلام و قوانین جمهوری اسلامی و رعایت موازین اخلاق اسلامی
4  ـ عدم عضویت یاوابستگی به احزاب وگروههای سیاسی
5  ـ نداشتن سابقه عضویت و یا هواداری از احزاب و گروهها و سازمانهای غیراسلامی ، التقاطی ، الحادی و غیرقانونی
6  ـعدم محکومیت ناشی ازاقدام علیه انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران
7  ـ عدم اعتیاد به موادمخدر و محرومیت از خدمات دولتی
8  ـ داشتن سلامت و توانایی جسمی و روانی متناسب با خدمت مورد نظر
9  ـ داشتن حسن شهرت اخلاقی و اجتماعی و عدم سوءپیشینه
10ـ داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و نداشتن تابعیت مضاعف

 
1399/3/31 شنبه آیا امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر برای فارغ التحصیلان این دانشگاه که پس از فارغ التحصیلی مشغول به کار شده اند، وجود دارد ؟
در کلیه رشته ها و مقاطع تحصیلی، امکان ادامه تحصیل برای فارغ التحصیلان این دانشگاه (با توجه به نیاز سازمان و پس از صدور مجوز های لازم از سوی محل اشتغال فرد) وجود داشته و بلامانع است.
 
1399/3/31 شنبه آیا امکان خروج و انصراف از بورس تحصیلی یا تغییر رشته بعد از قبولی در این دانشگاه وجود دارد؟
تغییر رشته در این دانشگاه، با توجه به ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی وزارت علوم و وزارت بهداشت (عدم امکان تغییر رشته به رشته ای در مقطع تحصیلی بالاتر و ...) بوده و درصورت طرح و موافقت در شورای آموزش دانشگاه و همچنین موافقت و اعلام مکتوب از سوی سازمان سنجش آموزش کشور در همان سال قبولی، امکانپذیر می باشد.
لیکن داوطلبین محترم می بایست در نظر داشته باشند که هرگونه انصراف از تحصیل و درخواست خروج از بورس تحصیلی، منجر به محدودیت های قانونی اعلام شده از سوی سازمان سنجش (محرومیت یک یا دو ساله از شرکت در کنکور سراسری) و همچنین مشمول پرداخت خسارت مالی/ آموزشی به دانشگاه از سوی داوطلب می باشد.
 
1399/3/31 شنبه مفهوم بورسیه تحصیلی داوطلبان پذیرفته شده در دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) چیست؟
معنا و مفهوم بورسیه تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) این است که پذیرفته شدگان این دانشگاه (در تمامی رشته ها و مقاطع تحصیلی از کنکور سراسری سازمان سنجش) از بدو پذیرش و ورود و شروع به تحصیل، به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده و از امکانات رفاهی نظیر خوابگاه، تغذیه، بیمه و ... بهره مند خواهند شد. همچنین دانشجویان این دانشگاه پس از فارغ التحصیلی نیز، متناسب با نیاز سازمانی سپاه، در مراکز بهداشتی و درمانی مشخص شده در کشور مشغول به کار خواهند شد.
ذکر این نکته نیز ضروریست که فعالیت های فرهنگی (نظیر اردوهای جهادی، فعالیت های فوق برنامه فرهنگی و عقیدتی، برگزاری مراسمات و فعالیت ها و پویش های جهادی و فرهنگی و ... ) در اولویت برنامه های این دانشگاه بوده و ضروریست داوطلبانی که این دانشگاه را انتخاب می نمایند، از روحیه بسیجی و جهادی برخوردار بوده و علاقمند و فعال به شرکت مستمر در فعایت های فرهنگی و جهادگرانه باشند.


 
1399/3/31 شنبه آیا دانشگاه بقیه ا...(عج) ، پذیرش دانشجوی خانم هم دارد؟
بله. این دانشگاه در سال 1399 در دو رشته پزشکی و پرستاری، در آزمون سراسری پذیرش دانشجوی خانم خواهد داشت.
ظرفیت پذیرش داوطلب خانم، بسته به شرایط و نیازمندی بهداشت و درمان سپاه، هر ساله متغیر می باشد.
 
1399/3/31 شنبه داوطلبان ورود به دانشگاه بقیه ا...(عج) چه شرایطی را باید دارا باشند؟
شرایط و ضوابط دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) در دفترچه راهنمای سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد. لیکن به اطلاع داوطلبان محترم می رساند، کلیه پذیرفته شدگان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) از ابتدای ورود بصورت بورسیه به استخدام رسمی سپاه پاسداران درآمده و پس از فارغ التحصیلی نیز در مراکز درمانی مورد نیاز، مشغول به کار خواهند شد.
زمان فراخوان مصاحبه و گزینش داوطلبان نیز، بعد از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری، از طریق سایت سازمان سنجش و سایت این دانشگاه به نشانی زیر اطلاع رسانی خواهد شد که پذیرفته شدگان نهایی، از میان واجدین شرایط مصاحبه و گزینش خواهند بود.
www.bmsu.ac.ir
یادآوری این نکته نیز ضروریست که کلیه پذیرفته شدگان این دانشگاه، می بایست در بدو ورود (یا در اولین بازه زمانی مشخص شده از سوی دانشگاه) به اردوی دوره عمومی پاسداری اعزام شده و واحدهای تئوری و عملی مربوط به این دوره را (طی یک دوره سه الی شش ماهه) بگذرانند.
 
1399/3/31 شنبه حداقل رتبه یا تراز علمی برای ورود به این دانشگاه باید چقدر باشد؟
باتوجه به وضعیت علمی پذیرفته شدگان سالهای قبل، حداقل تراز علمی (نمره کل) برای رشته های پزشکی و داروسازی حداقل 9500 و برای رشته های کارشناسی حداقل 8000 و برای رشته های کاردانی نیز دارندگان نمره علمی حداقل 7000 شانس قبولی خواهند داشت.  این حد نصاب، با توجه به متغیرهایی نظیر میزان دشواری آزمون در سالهای مختلف، متفاوت خواهد بود.
 
1399/3/31 شنبه ـ رشته هایی که از آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارند، کدامند؟
این دانشگاه در رشته های پزشکی، داروسازی، پرستاری، مهندسی بهداشت محیط و کاردانی فوریت های پزشکی پذیرش دانشجو خواهد داشت که ظرفیت هر رشته، در دفترچه انتخاب رشته آزمون سراسری منتشر می گردد.
هر سال با توجه به نیازمندی های بهداشت و درمان سپاه، رشته های مورد پذیرش و همچنین ظرفیت هر رشته تحصیلی متغیر می باشد.
 
1399/3/29 پنجشنبه آیا پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) نیازمند ثبت نام جداگانه است؟ آیا نیازی به تکمیل فرم پیش ثبت نام در سایت دانشگاه (بجز ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش) یا انتخاب گزینه ای خاص در سایت سازمان سنجش وجود دارد؟
خیر- پذیرش در این دانشگاه همانند سایر دانشگاههای دولتی و روزانه بوده و داوطلبان می بایست هنگام انتخاب رشته، کد رشته-محل های دانشگاه علوم پزشکی بقیه ا...(عج) را از دفترچه راهنمای انتخاب رشته، انتخاب نمایند. لذا هیچگونه فرم پیش ثبت نام یا گزینه و تیک علاقمندی موقع ثبت نام در سایت سازمان سنجش یا سایت دانشگاه در این رابطه وجود ندارد.

ساختار

لینک های مرتبط

مجلات

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد