اخبار و اطلاعیه ها

30آبانمراسم روز پرستار برگزار شد
  • 669
  • .
  • .

صبح امروز 30 آبان ماه ۱۴۰۲ مراسم بزرگداشت روز پرستار با حضور جمعی از اعضای جامعه پرستاری مراکز درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج)،  حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله، حجت‌الاسلام والمسلمین صمدی مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله و جمعی دیگر از معاونین و مدیران دانشگاه در سالن همایش‌های صدرا دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) به همت معاونت سلامت دانشگاه برگزار شد.

 در ‌‌این مراسم بزرگداشت، ‌از  پرستاران برگزیده تجلیل شد.


حجت الاسلام عبدالله حاجی‌صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با اشاره به ذوابعاد بودن حضرت زینب سلام الله علیها، گفت: انسان هایی موفق می شوند که جامعیت داشته باشند و مانند حضرت زینب سلام الله علیها ذوابعاد باشند.‌پرستاران باید در همه جنبه‌های فعالیت و تلاش خود به ویژه جامعیت ایشان را الگو قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: پرستاری برجسته ترین مصداق عمل صالح است.


وی افزود: محبت‌ کوه‌ها را به حرکت در می‌آورد  و وقتی این محبت نسبت به بیمار باشد ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

حجت الاسلام حاجی‌صادقی با تاکید بر لزوم تبیین عظمت پرستاری و آداب پرستاری از نگاه دین برای جامعه، عنوان کرد: برای پرستاری در روایات پاداش و ثواب های بی نظیری نقل شده است به همین خاطر پرستاران باید به جایگاه ویژه خود آگاه باشند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به پرستاران توصیه کرد که جایگاه خود را ارزان نفروشند و در ادامه تاکید کرد: پرستاران با خدا معامله می کنند و باید به جایگاه ارزشمند خود آگاه باشند و این جایگاه را به جز با خدا با هیچکس معامله نکنند.

وی همچنین به پرستاران توصیه کرد که از جایگاه پرستاری برای تعالی روح خود استفاده کنند.


حجت الاسلام حاجی‌صادقی همچنین در ادامه خطاب به پرستاران، گفت: از فرصت پرستاری حداکثر استفاده را ببرید چرا که به بهترین راه تقرب به خداوند خدمت به خلق است و پرستاری را با انگیزه الهی انجام دهید.

وی در خاتمه افزود: پرستاران در کنار درمان جسم، باید روح بیماران را هم تعالی دهند.

دکتر حسن ابوالقاسمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) در بخشی از این مراسم با بیان اینکه با هیچ چیزی نمی توان ارج زحمات پرستاران را پرداخت کرد و پرستاران با خدا معامله می کنند، گفت: پرستاران بی چشمداشت رنج و زحمت مردم را برطرف می‌کنند برای همین است که مردم به پرستاران عشق می ورزند.

وی افزود: در بخش های مختلف شاهد هستیم که پرستاران به گونه ای به بیماران محبت می کنند که فقط در رابطه مادری و فرزندی اینگونه محبت خالص و بی چشمداشت دیده می شود.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در نواره غزه، عنوان کرد: بعد از آغاز جنگ اخیر، پرستاران و پزشکان زیادی با مراجعه به ما خواهان اعزام به غزه هستند.

دکتر ابوالقاسمی در خاتمه از پیگیری وضعیت مسکن و حقوق پرستاران مجموعه تحت امر خود سخن گفت و وعده داد در آینده اتفاقات خوبی در این زمینه رخ دهد. 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

ساختار و مراکز

لینک های مرتبط

مجلات دانشگاه

.کلیه حقــوق این وبسایت بــرای دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله محفوظ می باشد